Bursa Termal Oteller

Türkiye’nin en gelişmiş dördüncü ili olan ve kalabalık bir nüfusu bulunan Bursa kaplıca yönünden de çok zengindir. Ağaçhisar Kaplıcası, Yeni Kaplıca, Armutlu Kaplıcası, Bademli Bahçe Kaplıcası, Dümbüldek Kaplıcası, Gemlik (Terme) Kaplıcası, Ilıcaksu Kaplıcası, Orhangazi Keramet Kaplıcası, Oylat Kaplıcası, Sadağ Kaplıcası ve Vakıfbahçe (Çekirge) Kaplıcası Bursa’daki kaplıcalardır.

Bu kadar çok sayıda kaplıcaya sahip olduğu için Bursa termal oteller konusunda da ilerlemiştir. Geniş bir yüzölçümü ve birçok ilçesi olduğundan dolayı, Bursa termal otelleri, termal otel arayışındakilere bol bol seçenek sunabiliyorlar. Şehir merkezine yakın, şehir merkezinden uzak, doğayla iç içe, ekonomik fiyatlı, 5 yıldızlı, spa hizmetleri veren oteller sizin seçiminizi bekliyor.

Bursa’da termal kaplıca otellerinden birinde kaldığınızda otelin dört dörtlük hizmetinin yanı sıra gezip görebileceğiniz sayısız yer var. Bursa Osmanlı İmparatorluğu’nun başkentliğini de yapmış bir şehir olduğu için tarihi camiler, kaleler, surlar, medreseler, müzeler, hanlar ve köprülerle dopdoludur. Cumalıkızık da Bursa’nın ziyaret edilmeyi bekleyen sevimli turistik köylerindendir. (Gittiğinizde doğal reçellerini ve ballarını tatmayı unutmayın.) İznik (Nicaea) Konsey’iyle ünlü olan İznik’se eski çağların izlerini günümüze taşır.

Bursa Termal Oteller

Bursa’nın kaplıca dışındaki doğal güzellikleri es geçilemez. Uludağ’ı zaten yediden yetmişe herkes duymuştur. Tatili uzakta aramayanların mekanı Mudanya, Gölyazı, İznik Gölü, Uluabat Gölü, Suuçtu Şelalesi ve daha niceleri gözlerinize bayram ettirecek. Bu yerlere ulaşım konusunda kaldığınız termal otel görevlilerinden yardım isterseniz size canla başla tarif edecekler. Ama hazırlık olsun diye, size Bursa kaplıcalarından iki tanesi ve bulunduğu ilçeler hakkında biraz bilgi verelim.

Termal otellerin bulunduğu Gemlik, geçimini ticaretten, büyük ölçüde de zeytinden sağlayan bir ilçedir. Zeytin alırken fark etmişsinizdir, ister İstanbul’dan ister Ayvalık’tan ister başka bir yerden alın hep “Gemlik zeytini” diye bir yazı vardır. Gemlik zeytini kalitesiyle ilçe sınırlarını aşıp bir zeytin türü haline gelmiştir. O yüzden Terme kaplıcası için Gemlik’e gittiğinizde zeytin, zeytinyağı ve zeytin kullanılan sabun, kolonya gibi başka ürünlerle şifanıza şifa katmayı unutmayın.

İnegöl Bursa’nın en kalabalık ilçelerinden biridir. Köftesi ve mobilyasının yanı sıra Oylat kaplıcası ve Oylat Mağarası’yla meşhurdur. Halihazırda Oylat’taki bir otelde veya pansiyonda kalmıyorsanız İnegöl Otogar’dan Oylat araçlarına binerek Oylat köyüne ulaşabilirsiniz. Oylat kaplıcalarına gelmeden önce Türkiye’nin en büyük mağaralarından biri olan Oylat Mağarası’nı da ziyaret edebilirsiniz. Oylat mağarası kaynak konumlu fosil bir mağaradır ve genişlemeye devam etmektedir. Gezilmeye uygun alanlarında köprüler ve aydınlatmayla yürüme kolaylığı sağlanmıştır.

Bursa’nın diğer illerindeki başka kaplıcalarda da aynı güzellikte zaman geçirebilir, rahatsızlıklarınıza şifa bulabilirsiniz. Bursa termal otel fiyatları her bütçeye uygun fiyatlarla karşınızda. Otellerde klima ve kapalı havuz bulunduğu için kaplıca keyfinizi kışla sınırlamanız gerekmeyecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir